Opilý muž se bál přijít domů bez nákupu, vymyslel si proto loupež

Ilustrační foto

ZLÍN – Cesta z nákupu domů skončila pro sedmačtyřicetiletého Zlíňana fiaskem. Aby vysvětlil, proč se po několika hodinách vrací opilý, bez klíčů, mobilu i samotného nákupu, neváhal zaměstnat policii a strážníky. O události dnes informovala policie.

Muž se vydal nakoupit v sobotu kolem čtvrté odpoledne. Po nákupu se ale stavil nejdřív u jednoho a pak u druhého kamaráda, kde popíjel pivo a tvrdý alkohol. Odcházel od nich po desáté večer. „Po cestě domů spadl, rozsypal nákup a u svého domu si uvědomil, že nemá klíče ani mobilní telefon. Vrátil se a věci hledal, ale bez úspěchu. Protože měl strach jít domů bez nákupu a mobilního telefonu, dostal nápad. Po cestě řekl kolemjdoucímu, že ho někdo přepadl,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Cizí muž neváhal a přivolal strážníky, kteří loupež po druhé ráno oznámili policistům. „Policisté začali zjišťovat, jak k loupeži došlo, policejní psovod dokonce pátral po pachatelích, jejichž popis údajně oloupený muž policistům poskytl. Vzhledem k nesrovnalostem ve výpovědi muže bylo zkušeným kriminalistům brzy jasné, že muž zřejmě nemluví pravdu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,64 promile alkoholu,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Kriminalisté převezli muže na služebnu k sepsání výpovědi. „To už ale nebylo potřeba. Muž se po cestě přiznal, že si loupež vymyslel,“ uzavřela mluvčí.