Požár rodinného domu si vyžádal jednu oběť

foto: HZS Královéhradeckého kraje

JIČÍNSKO – Pět hasičských jednotek zasahovalo při likvidaci ohně toto pondělí v rodinném domě, kde hořelo v jedné z místností. Při náročném zákroku musely jednotky prořezávat dokonce i stropy.

Krátce před osmou hodinou večerní vyrazili hasiči k ničivým plamenům v jednom z domů v Libuni. Při příjezdu jednotky zjistili, že hoří v jednom pokoji. Událost si vyžádala jednu oběť, na místě byla nalezena osoba bez známek života. Další z obyvatelů domu byl bez zranění objeven u sousedů, starosta obce mu zajistil náhradní ubytování.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jednotky prováděly hasební práce uvnitř domu, lokalizaci hlásil velitel zásahu po 21. hodině. Dále pracovali hasiči na dohašování, museli prořezávat stropy, aby odhalili případná skrytá ohniska. Požár byl zlikvidován kolem půl dvanácté v noci,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Policisté a vyšetřovatelé hasičů si místo po požáru prohlédli a nyní řeší proč k němu došlo a jak vysoká je škoda, kterou způsobil. V domě pak setrvala místní jednotka, která dohlížela na požářiště.

Při likvidaci požáru zasahovali profesionální hasiči z Jičína, dobrovolné jednotky z Železnice a Libuně. V rámci krajské výpomoci přispěchali na pomoc také dobrovolní hasiči z Lomnice nad Popelkou a Rovenska pod Troskami z Libereckého kraje. Dobrovolná jednotka z Jičína držela zálohu na stanici.