Řídil se zákazem řízení, o práci se prostějovským policistům stará pravidelně

PROSTĚJOV – Sedmadvacetiletý muž se prostějovským policistům pravidelně stará o práci. Včera ho policisté přistihli při kontrole, jak řídí Volkswagen Polo i přes zákaz řízení. Nebylo to však poprvé, co se muž dostal do křížku se zákonem. Pro policisty je to již známá firma.

Včera před jednadvacátou hodinou kontrolovali policisté na parkovišti u nákupní zóny v Plumlovské ulici v Prostějově Volkswagen Polo. „Když policisté zblízka uviděli řidiče, již tušili, že dále v jízdě pokračovat nebude, protože se jednalo o známou firmu. Sedmadvacetiletého muže totiž v uplynulých měsících již řešili několikrát,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V tomto případě muž řídil i přes zákaz řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté se s tímto mužem setkali již 28. listopadu 2020 po druhé hodině v noci, kdy hlídka zahlédla na Svatoplukově ulici v Prostějově neosvětleného cyklistu jedoucího po chodníku. Když policisté chtěli cyklistu zastavit, ten neuposlechl a pokusil se jim ujet. Když vyjel do slepé ulice a nemohl pokračovat dál, sesedl z kola a dál se snažil utíkat. Přitom ho však policisté dostihli a zadrželi. Kromě porušení zákazu nočního vycházení měl muž pozitivní test na pervitin a policisté dále zjistili, že je důvodně podezřelý z vloupání do prodejny v Prostějově, kterého se měl dopustit 11. května loňského roku, také v době trvání nouzového stavu

V neděli 17. ledna letošního roku tento muž řídil svůj VW Polo Plumlovskou ulicí v Prostějově směrem k centru. Když zahlédl hlídku policistů, prudce strhl řízení a zastavil vpravo mimo cestu. Z auta vyskočil a dal se na útěk. Přitom neuzamčenou bránou vnikl na dvůr rodinného domu, kde narazil na volně puštěného rotvajlera. Rychle se vrátil na ulici, kde ho již policisté zadrželi. Již tehdy zjistili, že muž má uloženo několik zákazů řízení, a to v souhrnu až do listopadu příštího roku.