Rok 2020 přinesl na ostravské letiště ochromenou přepravu pasažérů, ale zato fungující cargo

Ilustrační foto.

OSTRAVA – Místní letiště zaznamenalo v roce 2020 pokles přepravy pasažérů, ale zato to více se přepravilo nákladního materiálu.

Nová Cargo linka do Kolína nad Rýnem doplnila již fungující nákladní přepravu mezi Ostravou a Lipskem a Ostravou a Čínou.  Carga se přepravilo o 70 % více než v předchozím roce. V roce 2020 se přepravilo na 14 228 tun materiálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem hrdý na zaměstnance letiště, kteří zvládli tento těžký rok. Rok 2020 byl pro celý letecký průmysl katastrofální. Přesto se nám podařily dílčí úspěchy, jako je rekordní počet odbaveného nákladu nebo zahájení leteckého spojení s hubem ve Varšavě. Stejně jako všem letištím, tak i nám výrazně vypadly příjmy, zejména z letního provozu, očekáváme proto ztrátu zhruba kolem 60 mil. Kč,“ dodal Jaromír Radkovský z letiště.

Z hlediska cestujících zaznamenala Ostrava pokles o 88 %, a to z důvodu COVIDu. V roce 2020 se přepravilo pouze 37 709 cestujících.

Foto: Letiště Ostrava.