Tři z krajských nemocnic mají nové vedení

Kroměřížská nemocnice. Foto: KMN

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní v pondělí odvolali původní představenstva tří nemocnic založených Zlínským krajem. V Kroměřížské, Uherskohradišťské a Vsetínské nemocnici pak na základě výběrových řízení na manažerská místa zvolili nová tříčlenná představenstva. Po jednání valných hromad, které představuje Rada Zlínského kraje, to oznámila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová.

O představenstvu Krajské nemocnice Tomáše Bati zatím rada nejednala. Nové vedení všech čtyř nemocnic chce představit na čtvrteční tiskové konferenci. Hejtman Radim Holiš oznámil, že důvodem změny vedení je nový koncept směřování nemocnic.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do čela Kroměřížské nemocnice se dostala Lenka Mergenthalová, která vystřídala ředitele Petra Liškáře. Kromě ní je v představenstvu Svatava Mazurková a Jiří Javora.

Uherskohradišťskou nemocnici nadále povede Petr Sládek. V představenstvu s ním je Jan Hrdý a Jiří Zemánek.

Valná hromada ve Vsetínské nemocnici potvrdila Věru Prouskovou ve funkci ředitelky. Dalšími členy představenstva jsou Martin Metelka a Martin Pavlica.