V nemocnici spustili druhé kolo očkování

Foto: UTB

HRADEC KRÁLOVÉ – Toto pondělí začala fakultní nemocnice v salónu republiky s druhým očkováním proti covidu. Pokračuje také v antigenních testech, ale stále se potýká s nedostatkem personálu. To se týká dalších krajských nemocnic i soukromého zdravotnického zařízení ve Vrchlabí.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové zahájila očkování proti covidu jako první zdravotnické zařízení v kraji. Celkem podala skoro pět a půl tisíce očkovacích dávek, zhruba u 260 lidí šlo dávku druhou. Druhé očkování je rozplánováno na další tři až čtyři týdny. Počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem je zde stále vysoký, více než padesát lidí leží na jednotce intenzivní péče. S nedostatkem zdravotnického personálu se v krajských nemocnicích bojuje i nadále. „Aktuálně je ve stavu pracovní neschopnosti či karantény více než 300 zdravotníků,“ říká mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.