Valmez byl oceněn za výborné hospodaření s financemi

Zdroj: město Valmez

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Nejvyšší rating A získalo město Valašské Meziříčí za výborný stav hospodaření radnice. Loňský rok zakončilo s přebytkem 35 milionů korun.

Valašské Meziříčí je zapojeno do projektu Benchmarkingová iniciativa 2005, která pravidelně hodnotí finanční kondice měst. „Za období let 2015 – 2019 jsme v ní opět získali nejvyšší rating A. Toto hodnocení jen dokládá, že finanční kondice našeho města a hospodaření s veřejnými prostředky jsou stále na vysoké úrovni,“ vysvětluje Zdeněk Studeník, vedoucí finančního odboru radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na konci roku 2020 díky dobrému hospodaření zbylo městu přes 35 milionů korun. To bylo také způsobeno tím, že při koronavirové krizi snížilo mzdy i položky jednotlivých odborů. Naopak ale nešetřilo na investicích do rozvoje města, příkladem jsou regenerace sídlišť Křižná a Vyhlídka. Zastupitelé budou nyní jednat o schválení investic za téměř 179 milionů korun, v kterých je zastoupena revitalizace náměstí a koupaliště, zateplení Mateřské školy Seifertova či poslední etapa regenerace panelového sídliště Křižná. Valašské Meziříčí nezapomíná ani na rezervu ve fondu obnovy majetku, kde je nyní 51 milionů korun a hodlá si tyto finance udržet i tento rok.