Vlak na Novojičínsku táhl Felicii se starším řidičem 40 metrů

Foto: HZS MSK

NOVOJIČÍNSKO – U dnešní srážky motorového vlaku se Škodou Felicia na Novojičínsku zasahovaly tři jednotky hasičů. Nehoda se stala v katastru obce Lichnov v 6,15 hodin ráno. Ve vlaku cestovaly v tu chvíli čtyři osoby.

“Operační středisko hasičů bylo o nehodě na nechráněném přejezdu mezi Veřovicemi a Frenštátem pod Radhoštěm informováno v úterý čtvrt hodiny před sedmou hodinou ranní,” řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že na místo hned vyjela profesionální jednotka hasičů z Kopřivnice a dobrovolní hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm, spolu s drážními hasiči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Automobil řídil muž v seniorském věku. Po srážce s vlakem tlačila lokomotiva se dvěma vagony Felicii ještě 40 metrů daleko. Poté auto skončilo na 4 kolech mimo železniční násep. Zraněného řidiče auta museli ošetřit přivolaní záchranáři. Ve vlaku cestovaly celkem 4 lidé. Všichni vyvázli bez zranění.

Hasiči po nehodě zabezpečili Felicii před případným požárem a asistovali zdravotnickým záchranářům při ošetřování seniora. Pro cestující z vlaku přijel náhradní autobus.