Zloději kradli, na co přišli: Kartáče do myčky, křovinořezy, motorové pily i další nářadí

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Zatím neznámý pachatel se o víkendu vloupal do samoobslužné mycí linky v Ivančicích.  Jiný zloděj zase řádil ve skladu v Syrovicích. Oba zloději si asi chtějí založit novou živnost, soudě  podle věcí, které ukradli.

V Myčce totiž pachatel odmontoval a odcizil dva vysokotlaké čističe a k nim i dva vysokotlaké kartáče. Tamní motoristé asi nějakou dobu nebudou moci umývat auta. Provozovateli myčky tak způsobil zloděj škodu za nejméně  20 tisíc korun. „Pravděpodobně jiný zloděj, který řádil v Syrovicích, se zase zásobil dvěma křovinořezy, motorovou pilou, motorovým foukačem, plotostřihem, vrtačkami a dalším ručním nářadím a náčiním. Hodily se mu i kanystry s benzínem, prodlužovací kabely a další věci. Všechno odnesl ze skladu tamních obecních dělníků, do kterého se dostal násilím po poničení vrat do dílny,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Vzniklá škoda je více než 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.