Chtěl nakoupit lahev rumu za pět prstů

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Mladý muž dostal zřejmě chuť na alkohol, tak se pro něj vydal do obchodu. Za zboží, ale nehodlal zaplatit a ještě byl na zaměstnance prodejny slovně agresivní.

Pracovník ostrahy zadržel toto pondělí muže, který si schoval pod bundu flašku rumu. Poté ho požádal, aby s ním šel do zázemí prodejny a vyčkal na příjezd městské policie. Lapkovi se tam pochopitelně nechtělo a zapíral, že by se něčeho ukradl.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž se začal choval arogantně a vyhrožoval zaměstnancům prodejny, přičemž mu náhle vyklouzla lahev z bundy. Bleskurychle zareagoval a pokusil se utéct „Muž u vchodových dveří vytáhl z kapsy teleskopický obušek, rozbil skleněnou výplň dveří a dal se na útěk. Strážníci přijíždějící na místo si muže, odpovídajícího popisu, všimli na nedaleké autobusové zastávce,“ říká tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Mladý zloděj se dal na úprk hned co uviděl hlídku, strážníci však muže po několika metrech dostihli. Hned dostal želízka a byl odveden ke služebnímu vozidlu, kde čekal na přivolanou hlídku Policie ČR.

Jelikož se muž dopustil krádeže v nouzovém stavu, tak mu může hrozit až osm let vězení.