Kyjovská nemocnice zažila vojenský nájezd

HODONÍN – Narození dítěte je vždycky tak mimořádná věc, že nesmí chybět patřičné oslavy. Takovou oslavu, jakou uspořádal tatínek Dalibora Benoviče ze Svatobořic-Mistřína, narozeného o víkendu, kyjovská nemocnice nepamatuje.

Daliborkův tatínek, na první fotce vlevo, přijel pod okna tamního gynekologicko-porodnického oddělení vítat svého syna v dobové uniformě na koni. Doprovázeli ho tři podobně ustrojení společníci, členové historické skupiny První hulánský regiment von Merveldt. Spanilá jízda pokračovala na kyjovské náměstí, kde čtveřice vojenských nadšenců vesele pózovala kolemjdoucím.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vloni se na gynekologicko-porodnickém oddělení kyjovské nemocnice narodilo 897 dětí, z toho 453 chlapců a 444 děvčátek. V minulém týdnu se v kyjovské nemocnici narodilo 12 dětí, z toho 7 chlapců a 5 děvčat. Miminkům i jejich maminkám přejeme hodně štěstí a zdraví.