Noční zločin kvetl v Ostravě i přes zákaz vycházení, do 5 minut bylo po všem

Foto: MěPO

OSTRAVA – Městská policie Ostrava zadržela v Ostravě-Vítkovicích páreček zlodějů, který se neštítil prohrábnout kapsy 63 letému muži čekajícímu na tramvaj, zatímco si ukrátil čas zdřímnutím na lavičce. Přes platná vládní nařízení se pohybovali všichni tři na tramvajové zastávce na ulici Ruská o půl jedné v noci.

Policejní dispečer, který pomocí městských kamer sledoval dění v Ostravě, zaznamenal v sobotu, třicet minut po půlnoci, pohyb ženy (31) a muže (27) na zastávce v Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích. Kamery přitom jasně ukazovaly jediné, a to, že ona hlídala, on kradl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

“Zloděj spícímu muži začal důkladně prohledávat batoh a kapsy u bundy, což poškozeného vzbudilo a zloděje okřiknul,” řekla policejní mluvčí Vladimíra Zapletalová. Bohužel už však v tuto chvíli byl muž okraden a zlodějský tým z místa činu odešel i s kořistí.

Z odcizené finanční hotovosti a krabičky cigaret se však neradovala dvojička dlouho. Netušila totiž, že ji má policie celou dobu v hledáčku. Na místo vyslaná hlídka párek dopadla za pět minut a celý případ předala k dořešení Policii České republiky.