Opilý řidič se proháněl odpoledním Zlínem s 2,3 promile v krvi

Ilustrační foto

ZLÍN – V síti zlínských strážníku skončil řidič, který usedl za volant těžce opilý. Nepomohlo ani tvrzení, že před řízením vypil jen dvě piva. Informoval o tom zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

V sobotu pár minut před čtvrtou odpoledne zastavila hlídka městské policie na třídě Tomáše Bati auto, které řídil jedenapadesátiletý místní muž. „Ten strážníkům sdělil, že před jízdou vypil dvě piva, avšak hodnota zjištěná orientačním vyšetřením napověděla, že se jistě jen o dvě piva nejednalo. Analyzátor alkoholu v dechu se totiž zastavil na hodnotě přesahující 2,3 promile, která je posuzována jako těžká opilost s výraznějšími poruchami chování,“ uvedl Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Množství zkonzumovaného alkoholu tak řidiče zařadilo mezi podezřelé z ohrožení pod vlivem návykové látky. „Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a poté jej předali k dalšímu šetření republikové policii,“ uzavřel Pavel Janík.