Orchestr zahraje lidem prostřednictvím rozhlasu

Foto ilustrační

NÁCHODSKO – Města díky koronaviru přestala kulturně žít, proto orchestr z Police připravil pro občany překvapení. Zahraje jim živě pomocí rozhlasu, přihlašovat se mohou i další obce napříč celou republikou.

Symfonický orchestr z Police nad Metují, který se jmenuje Police Symphony Orchestra, si pro občany připravil unikátní hudební zážitek. Vše je koncipováno jako živé vysílání po celé České republice prostřednictvím místních rozhlasů. Program je naplánován na sobotu 30. ledna na třetí hodinu odpoledne. Zatím se přidalo okolo čtyřiceti měst a obcí, další se mohou připojovat až do pátku 29. ledna. „S orchestrem chceme poukázat na to, že i v těžké době je potřeba hledat cesty, jak dostat živou kulturu k publiku. Cítíme, jak je nezbytné hledat i cesty k sobě navzájem, a to v jakékoli době. Rádi bychom k co nejvíce lidem dostali obyčejnou radost prostřednictvím naší hudby. Snad potěší,“ říká zakladatelka orchestru Petra Soukupová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.