Podvodnice připravila důvěřivého muže z Přerovska o pěkný balík peněz

PŘEROVSKO – Třicátník z Přerovska se obrátil na policii se žádostí o pomoc, když jeho zahraniční přítelkyně z internetové seznamky po něm požadovala peníze na cestu do Česka. Situace se zkomplikovala v okamžiku, kdy jeho přítelkyni údajně zadržela ruská policie. Policie si případ převzala a začala jej vyšetřovat pro trestný čin podvod a padělání veřejné listiny.

Třicátník z Přerovska navázal koncem září kontakt s přítelkyní z východu na internetové seznamce. Od té doby byli spolu ve spojení a žena mu slíbila, že za ním přijede do Česka. Aby se lépe poznali, měla žena přijet do republiky, neměla ovšem peníze na cestu. Svoji pravou identitu prokázala muži ofoceným cestovním pasem, později se však ukázalo, že je falešný. „V druhé polovině listopadu zaslal poškozený své vyvolené na cestu 500 E, které jí měly být vyplaceny v hotovosti a začátkem prosince dalších 1 450 E,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.  Nicméně, jak už to v těchto případech bývá, přišly problémy s vycestováním, protože ženu údajně zadržela ruská policie. Věc vzal do svých rukou její právník, který požadoval další finance za propuštění ženy, těch se ale nedočkal, protože se poškozený muž obrátil na policii. Žena i tak připravila důvěřivce o necelých 53 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .