Půl roku po tragickém požáru jsou hlavní opravy poničeného panelového domu v Bohumíně u konce

Foto: Lucie Špačková.

BOHUMÍN – Radnice již stačila dokončit zásadní opravy, za které město zaplatilo celkem na 15 milionů korun. Jak panelový dům vypadá, uvidíte ve fotopříloze.

Do současné doby je opravena ohořelá fasáda a poškozené byty. Město za rekonstrukci zaplatilo celkem 15 milionů korun, příští měsíc je ještě v plánu oprava elektroinstalace za jeden milion korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zásadní opravy se nám podařilo zrealizovat poměrně rychle. Věžák poškodil nejen oheň, ale i voda z hašení. Zasaženo bylo téměř čtyřicet bytů z celkových šedesáti, osm z nich muselo projít kompletní rekonstrukcí. V dalších třiceti se prováděly menší opravy, například výměny podlah, elektrorozvaděčů nebo nové výmalby. Ty, které voda ani požár nezasáhl, prošly revizemi plynu a elektřiny a čekají už jen na zprovoznění zvonků a domofonů,“ dodal místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Během února až dubna se radnice ve svých opravách zaměří na společné prostory a následně drobné opravy, výměna elektrorozvaděčů a doplnění dveří na chodbách a ve sklepech. Fotografie, jak panelový dům vypadá, naleznete nyní.

Foto: Lucie Špačková.
Foto: Lucie Špačková.