Řidičák nikdy neměl, auto vzal matce, málem se srazil s kamionem. Jeho řidič vypovídal

Půlhodinová riskantní jízda skončila nárazem do podstavce. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Pondělní výzva, kdy policisté hledali svědky zběsilé noční jízdy, přinesla výsledky. Řidič kamionu, který díky bezohlednému řidiči málem havaroval, se přihlásil na policii.

O noční akci policistů, kteří honili ujíždějícího řidiče, jsme psali na začátku týdne, dnes připojujeme další informace. Vše začalo v pondělí 25. ledna krátce po půlnoci v Třebíči běžnou silniční kontrolou. Policejní hlídka vyzvala řidiče Škody Felicie k zastavení, ten však zpanikařil a rozhodl se z místa ujet. Policisté jej pronásledovali. Osobní auto se řítilo nočními ulicemi města a poté vyrazilo do Předína a na Želetavu, kde se málem čelně srazilo s kamionem.

Před Telčí se vozidlo pokusila zastavit další hlídka, řidič však ani nezpomalil. „Za obcí Krahulčí směrem na Mrákotín pak nezvládl řízení, vyjel s vozidlem do protisměru a skončil v příkopu, kde narazil do kamenného podstavce. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku i test na drogy. Výsledky byly negativní,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidič i jeho patnáctiletý spolujezdec z nehody vyvázli bez zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Jak policisté vzápětí zjistili, třiadvacetiletý řidič nikdy neměl řidičský průkaz, auto patřilo jeho matce. Policisté důkladně prošetřují všechny skutečnosti, které se tohoto případu týkají. Zároveň děkují veřejnosti za spolupráci. „Na základě zveřejněných výzev se nám přihlásil řidič kamionu, kterého jsme hledali kvůli důležitému svědectví ke způsobu jízdy ujíždějícího řidiče,“ dodala Dana Čírtková.