S více než dvěma promile alkoholu poškodil řidič náklaďáku několik aut a lampu

foto: Policie ČR

HRADECKO – Opilý čtyřiatřicetiletý řidič náklaďáku s návěsem toto pondělí v noci likvidoval, co mu přišlo do cesty. Odhadnutá škoda, kterou způsobil je minimálně 131 tisíc korun.

Značku se zákazem vjezdu nákladních vozidel zřejmě řidič nevnímal a v pohodě vjel do Střelecké ulice v Hradci Králové, další jízda už tak pohodová nebyla. Šofér najel na chodník, kde narazil do osobního auta Seat, pak jel dál a naboural do pouliční lampy. Rychle z místa ujel a po desetiminutové jízdě havaroval znovu, tentokrát mu v jízdě v Panelové ulici překážely osobní vozidla Audi a Peugeot.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hradečtí dopravní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Muž nadýchal 2,14 promile alkoholu,“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Nyní je řidič vyšetřován z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud mu bude prokázána vina, tak mu hrozí tučná pokuta, nebo zákaz řízení, může skončit i za mřížemi, a to až na tři roky.