Kvůli špatně uskladněnému dřevu došlo k požáru dílny. Oheň ohrožoval i blízký rodinný dům

Ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Majitelé domu se chystali hodinu před půlnocí ke spánku, neměli ani ponětí, že během chvíle se budou snažit hasit požár. Na místo se musely vydat tři hasičské jednotky.

Vlastníci domu v Dolní Kalné na včerejší noční příhodu jistě dlouho nezapomenou. Už se připravovali jít spát, ale zjistili, že nefunguje elektřina. Začali hledat, kde byl mohl být problém. Během chvíle uviděli dílnu, která stojí hned vedle jejich rodinného domu v plamenech. Zalarmovali hasiče a chopili se hašení ohně pomocí věder s vodou a sněhu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Těsně před příjezdem hasičů na místo se podařilo obyvatelům domu požár lokalizovat, jednotky pak dohasily zbývající ohniska. „Náš vyšetřovatel zjistil, že k zahoření došlo kvůli nedodržení odstupové vzdálenosti uskladněného palivového dřeva u kotle ústředního topení,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Díky tomu se pak dostaly plameny ohně na část stropu a střechy, která nad dílnou propojovala rodinný dům s jeho hospodářskou částí. Elektřina v domě nefungovala, protože oheň poškodil v dílně jeden z elektrických kabelů.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun. Majitelé domu však díky svému rychlému zásahu zachránili svůj majetek v hodnotě zhruba 5 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolné jednotky z Hostinného a Dolní Kalné.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje