VIDEO: Prchajícího recidivistu zastavil až náraz do náspu

zdroj: Policie JMK

ZNOJMO – Nepoučitelný řidič začal ujíždět dopravní hlídce policistů, jakmile rozsvítili modrý maják a nápis STOP. Znojemští policisté ho pronásledovali ve středu krátce po 13. hodině.

Několikaminutové nebezpečné pronásledování pokračovalo přes Přímětice a dále ve směru na Kuchařovice. Šestatřicetiletý řidič policistům obcí ujížděl vysokou rychlostí, která místy dosahovala až 140 kilometrů za hodinu. Prchajícímu řidiči byl osudný příliš rychlý průjezd kruhovým objezdem. Dostal smyk a s neovladatelným autem narazil do vyvýšeného náspu. Řidič z poničeného vozu pohotově vyskočil a začal utíkat. Policistům se jej podařilo zadržet až za použití donucovacích prostředků. „Ale ještě před samotným zadržením se před nimi pokusil do pole ukrýt pouzdro s podezřelou krystalickou látkou, která bude nyní předmětem dalšího znaleckého zkoumání. Muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se na místě odmítl podrobit testu na drogy. Navíc bylo zjištěno, že má vysloven pětiletý zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2022. V případě odsouzení mu tak za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.