Vsetín uctil památku obětí holocaustu

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Vedení vsetínské radnice dnes uctilo památku obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti. Akt proběhl bez přítomnosti veřejnosti pouze v komorním duchu.

U památníku na Štěpánské ulici, na jehož místě stávala synagoga, která byla v noci na 20. března 1939 vypálena německou policií a židovští občané města byli deportováni do nacistických vyhlazovacích táborů, vedení města zapálilo svíčky a položilo květiny. „Ačkoliv naši společnost v posledních měsících omezují různá opatření plynoucí z pandemie koronaviru, pořád je to naprosto zanedbatelné oproti tomu, co zažívali naši předkové během holocaustu,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi oběti holocaustu patřily i desítky obyvatel Vsetína židovského původu, které byly deportovány do táborů a tam usmrceny. Starosta tak doufá, že už se nikdy nevrátí doba, kdy byli lidé pronásledováni kvůli svému původu, vyznání či názorům.