Jihomoravští hasiči stále pomáhají v nemocnicích

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Situace se neustále vyvíjí a s přicházejícími požadavky se zintenzivňuje nasazení hasičů ve zdravotnictví. Aktuálně pomáhají na různých odděleních v nemocnicích Kyjov, Vyškov a Znojmo.

Zajišťují také odběrové místo v Hustopečích, pomáhají v odběrovém místě ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice a Bučovicích. Stále do terénu vyjíždějí také hasičské mobilní odběrové týmy. Asistují při vakcinaci a desinfikují pravidelně prostory nemocnice Znojmo a Fakultní nemocnici Brno-Bohunice. „Celkem takto ve zdravotnictví pomáhá přibližně 100 jihomoravských profesionálních hasičů, což činí asi 10 % sboru,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. V kyjovské nemocnici pracuje od první poloviny ledna 8 příslušníků ze stanice Hodonín. Hasiči pomáhají zdravotnímu personálu jako sanitáři na oddělení ARO, v chirurgické ambulanci a na plicním oddělení. Ve vyškovské nemocnici pomáhá v současné době 9 hasičů ze stanic Vyškov, Bučovice a Blansko. Pracují na JIP a také jako sanitáři na infekčních odděleních, interně a neurologii. V nemocnici Znojmo pracují 4 hasiči ze stanice Znojmo. Asistují zdravotnímu personálu na covidových jednotkách. Dalších 8 příslušníků se školí na činnost ve znojemském vakcinačním centru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.