Karviná pomůže podnikatelům

Ilustrační foto.

KARVINÁ – Místní radní na sedmnáctém setkání zastupitelstva rozhodli o finanční podpoře místních podnikatelů, schválili program Antivirus 1.

O finanční podporu z programu Antivirus 1 mohou podnikatelé žádat od 15. února až do 22. února do 16 hodin. Žádat je možno elektronicky, formulář je ke stažení na webových stránkách města.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Účelem programu je zmírnění ekonomických dopadů ve sféře podnikání drobných podnikatelů působících na území našeho města vzniklých v důsledku krizových a mimořádných opatření kvůli epidemii koronaviru. Podnikatelé budou moci získat podporu do výše dvacet tisíc korun. Podmínkou je, že výše celkového obratu za poslední ukončené účetní období nepřekročila u podnikatele částku šest milionů korun“, dodal primátor Karviné Jan Wolf.

O konečné peněžní pomoci rozhodne orgán města Karviné na základě doporučení komise. Celkem jsou alokovány až dva miliony korun.