Klíčky k autu vzal šestnáctiletý mladík doma tajně. Než ho opilého zastavili policisté, zvládl pěkných pár kilometrů

Ilustrační foto

JIHLAVA – Běžná víkendová silniční kontrola odhalila na Jihlavsku mladíka, který vzhledem k věku neměl na sedadle řidiče co dělat. Auto vzal navíc tajně své matce, a ke všemu před jízdou ještě pil. je Za to, že vzal auto bez vědomí majitelky, je nyní hoch podezřelý ze spáchání trestného činu.

Hodně velké překvapení zažila policejní hlídka v Polné, když v sobotu 23. ledna po jedné hodině v noci kontrolovala na Husově náměstí projíždějící řidiče. Za volantem Volkswagenu Golf seděl totiž nezletilý, a navíc opilý mladík. „Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,71 promile alkoholu a obdobnou hodnotu ukázala také opakovaná zkouška,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Hoch překvapeným policistům sdělil, že si klíče od auta vzal doma a že o tom nikdo neví. Navíc přiznal, že do Polné přijel z Havlíčkobrodska. Policisté neprodleně informovali rodiče, chlapce si vzápětí vyzvedl jeho otec.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Kromě podezření z přestupků je šestnáctiletý mladík podezřelý z trestného činu neoprávněného užívání cizí věci. V souvislosti s přestupky policisté zároveň zjišťují, jak se chlapec mohl dostat k alkoholu. O případu informovali i odbor sociálně právní ochrany dětí.