Ligovým zápasům i veřejnosti by měla sloužit nová hala Třebovicích

Foto: MMO

OSTRAVA – V ostravském městském obvodu Třebovice není v současné době vyhovující sportovní hala, ve které by mohly místní spolky a sportovní jednoty provozovat sportovní aktivity. Proto město na včerejším zasedání zastupitelstva rozhodlo, že se v Třebovicích bude stavět nová víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob.

Hala vyroste v blízkosti třebovického parku. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy. „Plánuje se zde například konání volejbalových utkání, házené, florbalu a badmintonu dorostu, juniorů i mužů až po zápasy druhé ligy,“ řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Hala o rozměru 27 x 45 metrů bude vysoká 13 metrů. Trénovat zde budou pravidelně místní sportovní kluby a jednoty. Svůj prostor v ní bude mít například klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky.

Projekt ve fázi zpracované dokumentace pro provedení stavby nyní přebírá Město Ostrava od Úřadu městského obvodu Ostrava-Třebovice. „Jako město v dalších krocích podáme do konce ledna žádost o dotaci u Národní sportovní agentury, díky které v případě úspěšnosti získáme externí zdroje na realizaci,“ řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Očekávané náklady na halu jsou v tuto chvíli odhadnuty na 110 milionů korun s tím, že padesát milionů chce město získat z dotace, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Výstavba bude trvat 18 měsíců, o jejím zahájení rozhodne rychlost získání dotace a výběru dodavatele.