Na modernizované trati z Olomouce do Šumperku čekejte od února další výluky

Ilustrační foto

OLOMOUCKO, ŠUMPERSKO – Od 1. února čekejte četné výluky na trati z Olomouce do Šumperku, na které probíhá elektrifikace a celková revitalizace trati. Pro výluky, které proběhnou v únoru, České dráhy už zveřejnily výlukové jízdní řády náhradní autobusové dopravy. V článku vám přinášíme přehled výluk plánovaných na únor včetně výlukových jízdních řádů.

V únoru budou probíhat výluky se zavedenou náhradní autobusovou dopravou v těchto termínech a úsecích:

1. až 3. února v úseku Olomouc – Šternberk – noční výluka
11. až 14. února v úseku Uničov – Šumperk – denní výluka
15. až 18. února v úseku Olomouc – Šternberk – denní výluka
19. až 28. února (ukončení 1. března 1:30 hod) v úseku Uničov – Šumperk – nepřetržitá výluka

S ohledem na delší jízdní doby po silnicích se výlukové jízdní řády liší od těch běžných, proto si včas zjistěte, kdy jede váš spoj. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny ve všech dotčených stanicích a zastávkách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zároveň dochází ke změně umístění náhradních autobusových zastávek pro výstup i nástup u železniční stanice Šternberk. „Z důvodu probíhající přestavby přednádražních prostor jsou zastávky náhradní autobusové dopravy přemístěny na bývalé autobusové nádraží cca 50 m od železniční stanice,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Umístění všech náhradních zastávek najdete vždy na konci příslušného výlukového jízdního řádu.

V měsíci březnu budou výluky pokračovat následovně: od 1. března do 8. března nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Šumperk a od 9. března do 8. září nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Uničov. Výlukové jízdní řády na měsíc březen a další období budou zveřejněny během února.