Nový Jičín prezentuje největší akce radnice

Ilustrační foto: K. Bílková.

NOVÝ JIČÍN – Město prezentuje největší investiční akce radnice na rok 2021. Co obyvatele čeká se dozvíte v článku.

Město v roce 2021 hospodaří s částkou vyšší než 900 milionů korun, z čehož téměř 300 milionů půjde právě na investiční akce.

„Z celkového objemu plánovaných výdajů pro letošní rok tvoří 29 procent výdaje na investice. Finančně nejnáročnější bude přestavba bývalé ubytovny pro zdravotnický personál v ulici K Archivu na bydlení pro mladé lidi. Náklady na vybudování 39 malometrážních bytů a úpravu pozemku se pohybují kolem 65 milionů korun,“ upřesňuje k investicím místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Téměř 23 milionů korun půjde na stavební úpravy dvou panelových domů na ulici Na Lani a ve Zborovské, kde budou vyměněna okna, dveře a zatepleny fasády. Dalších 41 milionů korun půjde na vybudování infrastruktury v lokalitě Za Školou, kde vznikne 23 pozemků pro další výstavbu.

Téměř 27 milionů korun poputuje na modernizaci tepelného hospodářství, do rekonstrukce kotelen a teplovodů, dalších 16,5 milionů korun je plánováno na výstavbu kluboven a nového sálu v nástavbě nad současným vstupem do Střediska volného času Fokus. A 22 milionů korun je určeno na obnovení venkovního hřiště, které má být zpřístupněno veřejnosti. Dalších 20 milionů korun půjde na vynucenou investici do místního divadla.