Opilý muž plival na strážníky, skončil na záchytce

Ilustrační foto

BRNO – Několika přestupků se dopustil čtyřicetiletý muž, který navštívil jeden ze supermarketů v Nádražní ulici. Kromě toho, že neměl nasazenou roušku, plival po ostraze i strážnících a podle dostupných informací také kradl. Vše dořeší správní orgán poté, co výtržník vystřízliví na záchytce.

Svědek oslovil hlídku městské policie a sdělil jí, že v obchodě mají problém s agresivním návštěvníkem. Vevnitř již byla ostraha s kolemjdoucím, který na zemi držel zjevně opilého muže. Ten se v obchodě pohyboval bez roušky a na upozornění zaměstnance ostrahy na něho plivl. „Zákazník se choval naprosto nepředvídatelně, ohrožoval přítomné a na zákonné výzvy, aby se uklidnil, nedbal. Hlídka ho proto musela spoutat,“ popisuje incident tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Aby dal najevo svou nespokojenost, plival i na strážníky a slovně je urážel. Na místo přijela republiková policie, která ověřila mužovy osobní údaje a vyloučila spáchání trestného činu. Muž odjel vystřízlivět na záchytnou stanici a až se dá dohromady, věc dořeší správní orgán. Nyní je podezřelý z porušení vládního nařízení, znevážení úřední osoby, přestupku proti občanskému soužití a navíc i z majetkového přestupku, jelikož prý v obchodě i kradl.