Požár zachvátil horní patro rodinného domu ve Zlíně. Plameny byly vidět až z centra města

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – Požár rodinného domu vyvolal pozdvižení včera večer ve Zlíně. Plameny na kopci na sídlišti Jižní Svahy totiž byly vidět do širokého okolí. Zraněnou majitelku domu převáželi zdravotníci do nemocnice.

Pět jednotek hasičů se kolem páté hodiny odpoledne sjelo do ulice Nad Vývozem. „K likvidaci požáru hasiči v dýchací technice použili čtyři proudy vody, které vedli nejenom venkem s použitím automobilového žebříku, ale i vnitřním prostorem domu. Během krátké chvíle měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu v 17:15 hodin vyhlásil lokalizaci,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky rychlému zásahu hasičů se požár nerozšířil na okolní domy v těsné blízkosti. „Následně hasiči rozebrali horní části konstrukce domu, požářiště kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Velitel zásahu postupně začal zasahující jednotky posílat zpět na základny. V 18:45 hodin provedli hasiči závěrečný průzkum zasaženého objektu, přičemž nebyla již nalezena žádná ohniska požáru,“ sdělila Javoříková.

Při požáru byla zraněna majitelka domu. „První předlékařskou pomoc jí poskytl profesionální hasič, který byl ve svém volnu nedaleko místa události. Žena utrpěla lehčí zranění a skončila v péči přivolané posádky zdravotnické záchranné služby. Ta ji následně transportovala do krajské nemocnice. Další obyvatelé domu zranění neutrpěli,“ sdělila mluvčí.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. „Vyšetřovatel hasičů předběžně vyčíslil vzniklou škodu na jeden a půl miliónu korun. Příčinou tohoto rozsáhlého požáru bylo nedbalostní jednání při použití sauny,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje