U lesa na Havlíčkobrodsku řádil zloděj. Z odstavených strojů zmizela všechna nafta

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Policisté prověřují krádež nafty, ke které došlo tento týden nedaleko Leštiny u Světlé. Majiteli dvou odstavených strojů způsobil neznámý pachatel škodu za téměř dvacet tisíc korun.

Nepříjemné překvapení čekalo na řidiče, kteří si chtěli v úterý 26. ledna ráno v Dobrnicích vyzvednout své stroje a vyjet do lesa. Jako obvykle je měli od pondělního odpoledne zaparkované na odstavné ploše a na první pohled se zdálo vše pořádku, ale stroje se vůbec nerozjely. Příčinu zjistili řidiči vzápětí, někdo jim během předchozího večera nebo v noci odčerpal z nádrží všechnu naftu.

Neznámý zloděj se však nespokojil jen s tím, poškozená byla i skříňka na nářadí. „Pachatel poničil uzavírání nádrží, ze kterých odčerpal a odcizil přes dvě stě litrů nafty. Dále vypáčil schránku na nářadí, odkud odcizil popruh na tahání strojů s příslušenstvím,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Škoda byla majitelem odhadnuta na osmnáct tisíc korun. Po neznámém pachateli i po odcizených věcech policisté usilovně pátrají.