V Bystrci bude nová školka

Ilustrační foto

BRNO – V Bystrci se bude budovat. Nová dvoupodlažní mateřská škola s kapacitou 84 dětí ve třech třídách vznikne při ulici Nad Dědinou. Stavba začne už letos na podzim.

Na nové školce plánuje město vybudovat zelenou střechu, součástí bude kuchyně pro přípravu přesnídávek a obědů. „Areál dotvoří zahrada s hřištěm, pískovištěm, prolézačkami, houpačkami a dalšími hracími prvky. Počítá se i s parkovištěm. V budově školky se plánuje klimatizace a tělocvična, kde budou probíhat i zájmové kroužky pro děti nebo besídky pro rodiče,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Předpokládané náklady na stavbu se vyšplhají na více než 57 milionů korun, městská část Brno-Bystrc zatím poskytne necelé 2 miliony korun na projektovou dokumentaci. O další finanční spoluúčasti bude rozhodovat zastupitelstvo městské části na nejbližším zasedání.