V prostějovské nemocnici vám na vaši žádost vyšetří protilátky proti SARS-CoV-2

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Chcete zjistit, zda jste v minulosti prodělali onemocnění covid-19? V prostějovské nemocnici vám na vlastní žádost a za úplatu vyšetření provedou, je třeba si jen zarezervovat termín.

Zjištění protilátek proti SARS-CoV-2 je nepřímý průkaz infekce covid -19, dává tedy informaci o tom, že jste onemocnění v minulosti prodělali. Nevypovídá však nic o intenzitě ochrany před další infekcí či o stanovení období prodělané infekce. IgM a IgA protilátky se objevují průměrně od 5. dne, IgG asi po 14 dnech po nástupu příznaků. Metodu nelze využít jako jediný podklad ke stanovení diagnózy nebo vyloučení infekce, či k informování o stavu infekce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Cena vyšetření je 600 korun za protilátky IgG včetně odběru, 600 korun za protilátky IgM včetně odběru a 1100 korun za protilátky IgG i IgM současně včetně odběru. Objednat na vyšetření se můžete ZDE. Před příchodem na odběrové místo je nutné uhradit platbu za vyšetření na pokladně v prvním poschodí Polikliniky. Platit můžete hotově i platební kartou. Dále je nutno mít kompletně vyplněnou žádanku, kterou obdržíte na pokladně spolu s dokladem o platbě. Odběrové místo je pak ve 4. poschodí Polikliniky. Po příchodu na odběrové místo vám sestra po převzetí vyplněné žádanky provede odběr ze žíly. Výsledek vyšetření se dozvíte maximálně do 72 hodin, zpravidla však následující den po odběru, a to prostřednictvím SMS zprávy a e-mailu uvedeném v žádance.