VIDEO: Celkem 57 vloupání, škoda téměř 5 milionů! Dva kamarádi se činili

PRAHA – Dvojice mužů má na svědomí mnoho vloupání do bytů, domů a provozoven. Způsobili škodu dosahující částky pět milionů korun. Po několika měsících intenzivní práce je kriminalisté dopadli.

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu ukončili několikaměsíční práci na objasnění případů rozsáhlé majetkové trestné činnosti,“ informovala dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na konci dlouhodobé mravenčí práce bylo zadržení dvou mužů, kteří mají na svědomí nejméně padesát sedm vloupání do domů, bytů a provozoven. Kamarádi také zvládli ukrást několik motorových vozidel a způsobili tak škodu téměř pět milionů korun.

Jedná se o stejně staré dobré kamarády, kteří se zaměřovali na hodnotné věci, které mohli snadno prodávat dále. „Oba byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni a ke skutkům se přiznali,“ doplnila mluvčí. Jeden z kamarádů se již nachází ve výkonu trestu, za jinou trestnou činnost. Tento muž se rovněž věnoval distribuci drog. Druhý je stíhaný vazebně. Za spáchané skutky mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Policejní video naleznete na tomto odkazu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.