Vojáci poskytli dar Fakultní nemocnici Brno

Zdroj: FN Brno

BRNO – Nejenže vojáci pomáhali a pomáhají v koronavirové krizi Fakultní nemocnici Brno s administrativou a ostatními úkony, rozhodli se také poskytnout dar v hodnotě 11 tisíc korun. Jednotka také nabídla nemocnici další spolupráci.

Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno převzalo dar za bezmála 11 tisíc korun od 71. mechanizovaného praporu Sibiřského. Vojáci pracovníkům předali instrumentační vozík a sedm přesných vah pro měření diurézy. „Finanční dar poskytli vojáci 1. mechanizované roty,“ řekla tisková mluvčí Veronika Plachá. Velitele roty a vedoucího praporčíka  zajímala práce na Jednotce intenzivní a resuscitační péče o novorozence natolik, že nabídli nemocnici další dlouhodobou spolupráci. Vojáci jsou zapojení do chodu nemocnice od začátku korona krize, stali se z nich dobrovolníci pečující o pacienty s příznaky covidu-19.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.