Baťovu nemocnici povede neurochirurg Michal Filip

Zleva: Michal Filip, Lenka Mergenthalová, Věra Prousková a Petr Sládek. Foto: Zlínský kraj

ZLÍN – Krajští radní na čtvrtečním zasedání odvolali dosavadní členy představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Nemocnici nově povede Michal Filip. Jedná se o poslední ze změn ve vedení krajských nemocnic v tomto týdnu.

Dosavadní členy představenstva zlínské nemocnice Radomíra Maráčka, Petra Liškáře a Jozefa Macheka nahradí Michal Filip coby předseda, Marcel Guřan a Martin Déva. Vedení bylo zvoleno na základě výběrového řízení na manažery KNTB.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle hejtmana Radima Holiše krajská rada vypsala výběrová řízení z toho důvodu, že předsedovi představenstva všech nemocnic končila smlouva, a proto se vedení kraje rozhodlo provést výběrová řízení na managementy kompletně ve všech čtyřech nemocnicích. „Hlavní akcent, který byl zohledňován při výběrovém řízení, zejména u KNTB, byla nutnost personální stabilizace v nemocnicích. Tím plníme první úkol ze zdravotnictví, který jsme slíbili ve volbách,“ zdůvodnil hejtman Radim Holiš.

Ke změnám ve zbylých třech krajských nemocnicích došlo už v pondělí 25. ledna. Do čela Kroměřížské nemocnice se dostala Lenka Mergenthalová, která vystřídala ředitele Petra Liškáře. Uherskohradišťskou nemocnici nadále povede Petr Sládek a ve Vsetínské nemocnici zůstane na pozici ředitelky Věra Prousková.