Dvě nehody na Šumpersku si včera vyžádaly škodu větší než milion

Nehoda Rapotín

ŠUMPERSKO – Během včerejška se na Šumpersku staly dvě dopravní nehody s velmi vysokou škodou. Hned ráno došlo k nehodě dvou nákladních aut u Rapotína a naopak večer narazila Fabia do náklaďáku Iveco na obchvatu Postřelmova.

Včera ráno po půl šesté došlo k dopravní nehodě dvou náklaďáků u Rapotína na Šumpersku. Třiačtyřicetiletý řidič náklaďáku značky Mercedes-Benz jel po vedlejší silnici. Na křižovatce přehlédl dodávku Mercedes-Benz Sprinter, která jela po hlavní, a vjel jí do cesty. Šedesátiletý řidič již nemohl nijak reagovat. Přední části svého vozu narazil do boku popelářského vozu. Popelářský vůz po nárazu najel do příkopu, kde se překlopil na bok. Při nehodě se zranili oba řidiči, kteří byli převezeni do nemocnice. „Na vozidlech vznikla celková škoda za 700.000 Kč a 50.000 Kč na reklamním poutači,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Další nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Třiadvacetiletý muž jel před osmou hodinou večer ve své Fabii po obchvatu Postřelmova. Při projíždění ostřejší táhlou zatáčkou jel příliš rychle, dostal smyk a přejel do protisměru. Zde čelně narazil do levého boku právě projíždějícího náklaďáku Iveco. Ten byl nárazem odhozen vpravo na svodidla. „U této dopravní nehody se celková způsobená škoda vyšplhala na 630.000 Kč,“ dodala Neubauerová.

Nehoda Rapotín
Nehoda Postřelmov
Nehoda Postřelmov