Hra #zDomecku vytáhne děti ven. Potrvá celé jarní prázdniny

JIHLAVA – Zpestřit v této nelehké době volný čas dětí se rozhodli pracovníci jihlavského Domu dětí a mládeže. Pro malé i velké připravili venkovní hru, rozdělenou na dvě zábavné trasy plné hádanek a aktivit. Větší děti zvládnou své úkoly samostatně, ty malé pak s doprovodem dospělého. Účastnit se mohou i celé rodiny.

Díky současné pandemii skončily děti zavřené doma, a to mnohdy mnoho hodin v online prostředí. Nahradit jim chybějící kroužky a další mimoškolní aktivity se rozhodli pracovníci Domu dětí a mládeže formou bezpečné hry, která děti nejen vytáhne ven, ale přinese jim i mnoho zábavy a poučení.

Hra, která nese název #zDomecku, má dvě části. Lehčí část, na téma známého filmu Doba ledová, je vhodná pro mladší děti s doprovodem. Pro starší děti je určena náročnější trasa, v níž je ústřední postavou slavný detektiv Sherlock Holmes.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Stezky si mohou zájemci užít ode dneška po celou dobu jarních prázdnin, tedy až do neděle 7. února. Nejprve je ale nutno se přihlásit. „Jen prosíme všechny účastníky, aby po přihlášení nepřeposílali pokyny ke hře dalším zájemcům, vytváříme si totiž statistiku zájmu o naši akci a v případě většího zájmu bychom podobné aktivity pořádali pravidelně,“ uvedl ředitel DDM Vilibald Prokop.

Trasa A – Putování Dobou ledovou

– cca 2 hodiny (5 km)
– méně náročná varianta se zábavným programem
– určena pro rodiny s dětmi – lépe přistupný terén vhodný i pro kočárky

Trasa B – Po stopách Sherlocka Holmese

– náročnější varianta plná strastiplných úkolů
– určena spíše pro starší zájemce

Pokyny k trasám budou ke stažení po vyplnění přihlašovacího formuláře. S sebou pak postačí vzít papír, tužku a chytrý telefon nebo vytištěné pokyny. Více informací najdete zde.