Když to nejde dveřmi, otevřou se okna. Univerzita se představí zájemcům online

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Přísná opatření zapříčiněná epidemií koronaviru nedovolují Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uspořádat obvyklý Den otevřených dveří. Namísto něj nabídne Den otevřených oken, který umožní zájemcům o studium zavítat na univerzitní půdu v online prostoru.

Zájemci budou moct ve čtvrtek 4. února navštívit sociální sítě univerzity a všech fakult. Po celý den bude připraven atraktivní program, který mohou sledovat z pohodlí domova, a přesto se budou cítit, jako by na univerzitě reálně byli. „Všechny fakulty natočily speciálně pro Den otevřených oken 360stupňová videa, která zájemcům o studium umožní vidět prostředí fakulty tak, jako by byli reálně ve Zlíně nebo Uherském Hradišti. Připraveny jsou přednášky s pedagogy, kteří zájemcům sdělí podmínky přijetí, jak studium probíhá i jaké jsou možnosti uplatnění po ukončení studia,“ popisuje kancléřka UTB Andrea Kadlčíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Facebooku i Instagramu proběhnou online chaty se současnými studenty i pracovníky fakult. Ti uchazečům odpovědí na všechny otázky, které je zajímají. Video připravila také Studentská unie UTB, která představí život vysokoškoláků ve Zlíně a akce, které pořádají a kde se společně baví. Mimo jiné nabídnou prohlídku kolejí a menzy.

Na webu se zájemci mohou seznámit s úspěšnými absolventy školy a inspirovat se jejich příběhy. „Z programu to není zdaleka vše, fakulty si připravují další a další překvapení. Mohu jen doporučit, ať se uchazeči rozhodně připojí. Těšíme se na ně a věříme, že jim tato netradiční akce pomůže při rozhodování o dalším studiu,“ uzavírá Andrea Kadlčíková.

Podrobnější informace naleznete na webu univerzity i jednotlivých fakult a na sociálních sítích. Den otevřených oken proběhne od 10 do 20 hodin.