Mladému muži se zastavilo srdce, resuscitace byla úspěšná

BRNO – Ve středu dopoledne vyslalo operační středisko záchranářů do centra města Brna lékaře, záchranářskou posádku a inspektora provozu. Šlo o záchranu mladého muže, který zkolaboval v bufetu.

Dispečink požádal o spolupráci také policejní hlídku. Ta přijela na místo jako první a zahájila resuscitaci mladého muže. Policisté prováděli masáž srdce a použili také automatizovaný externí defibrilátor, který podal výboj. Když přijeli na místo zdravotníci, navázali na resuscitaci a rozšířili péči. Pacienta zaintubovali, napojili na řízenou ventilaci a zaléčili. Po obnovení srdečního rytmu převezli zajištěného pacienta do Fakultní nemocnice v Brně. „Tento příběh znovu ukazuje, že každá minuta je cenná. A když funguje záchranný řetězec tak, jak má, šance na přežití a dokonce i na úplné uzdravení jsou vysoké.  Policistům děkujeme za skvělou spolupráci. A pacientovi přejeme, aby se brzy zotavil,“ popřála tisková mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.