Nebezpečná honička policistů s řidičem BMW pokračovala z D1 do centra Ostravy

Ilustrační foto: pxb

OSTRAVA – Stokilometrová rychlost v centru Ostravy, desítky ohrožených nevinných lidí, včetně spolujezdkyně v ujíždějícím autě. Tak vypadala mimořádná událost, která v těchto dnech skončila na stole sedmého oddělení ostravské kriminálky.

Vše začalo poměrně nevinně. „Na začátku tohoto týdne policisté dálničního oddělení Mankovice v rámci běžného dohledu nad silničním provozem zpozorovali vozidlo BMW, které jelo bezdůvodně v levém jízdním pruhu,“ řekla mluvčí policie, Eva Michalíková.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Kvůli jízdě v rozporu s dopravními předpisy chtěli policisté řidiče zastavit. Ten ale nereflektoval na zvukové ani světelné znamení. Naopak před dálniční hlídkou zrychlil a tím se rozjela dálniční honička, při které řidič BMW pronásledován policií, sjel z dálnice a namířil si to rovnou do centra Ostravy.

„Muž svou bezohlednou a riskantní jízdou ohrozil všechny účastníky silničního provozu. Jeho rychlost ve městě mnohdy překročila i sto kilometrů v hodině,“ popisuje podrobnosti Eva Michalíková.

Na vzniklou situaci rychle zareagovaly další městské policejní hlídky, které se do pronásledování ujíždějícího vozu zapojily. Za krátkou chvíli se jim auto v Ostravě opravdu podařilo zastavit a řidiče zkontrolovat.

„Lustrací pachatele bylo zjištěno, že se jedná muže ve věku 42 let, který má aktuálně opakovaně platný zákaz řízení. Dotyčný měl zároveň v rejstříku trestu 18 záznamů,“ popisuje překvapení policistů Eva Michalíková. Korunu všemu nasadila skutečnost, že auto, kterým výtečník policistům ujížděl, je vedeno v evidenci jako odcizené.

Dobrou zprávou pro opravdového majitele auta je, že v nejbližších dnech mu bude jeho vůz navrácen. Zato zadržený řidič, poté, co odmítl dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu i test na přítomnost omamných a psychotropních látek, byl předán do rukou kriminalistů. Během výslechu využil pachatel i jeho přítelkyně (29), která seděla během honičky v autě jako spolujezdkyně, právo nevypovídat.