Opilí mladíci vhodili mezi cestující láhev s alkoholem

Ilustrační foto

BRNO – V autobusové lince 70 cestovali dva mladíci, kteří v podroušeném stavu obtěžovali ostatní cestující. V jedné chvíli mezi sedadla vhodili láhev s alkoholem, čehož si všiml řidič a zavolal na pomoc hlídku městské policie. Výtržníci jsou nyní podezřelí z přestupku.

Při cestě řidič zpozoroval ze zadních sedadel letěl láhev bylinného likéru, kterou tam mezi cestující vhodili dva muži ve věku šestadvacet a čtyřiadvacet let. Láhev naštěstí nikoho nezranila ani se nerozbila, přesto řidič autobusu zavolal městskou policii. Strážníci po příjezdu dva aktéry vyzvali k vystoupení a oni uposlechli. „Oba měli problémy s rovnováhou, byli agresivní a z jejich dechu byl cítit alkohol,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provedená dechová zkouška ukázala hodnoty 2,3 a 1,8 promile. Muži nejprve popřeli, že láhev vyhodili, poté svou výpověď ale několikrát změnili a zpochybnili svá tvrzení. Převoz na záchytnou stanici nebyl potřeba, jelikož se mladíci nakonec uklidnili. Nyní jsou podezřelí z přestupku, jelikož zákon zakazuje cestovat v prostředku veřejné dopravy v podnapilém stavu. Případ dořeší správní orgán.