Seniorům s registrací na očkování proti covid-19 pomáhá nový systém

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Registrace na očkování proti covidu -19 není právě procházkou růžovou zahradou, a tak není divu, že zejména pro některé seniory to může být neřešitelný problém. To už však neplatí v Plzeňském kraji.

Město Plzeň spolu s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM spustilo v pondělí 18. ledna vlastní systém pomoci seniorům s registrací na očkování proti covid-19. Dobrovolníci centra mohou i seniory na očkování doprovodit. Za prvních 14 dní fungování linky 374 780 960 pro plzeňské seniory a linky 374 721 689 pro seniory z Plzeňského kraje vyřídili pracovníci centra celkem 525 hovorů, z toho vzešlo 249 registrací na očkování a celkem 28 plzeňských seniorů požádalo o doprovod na samotné očkování.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lidé mohou telefonovat každý všední den v čase od 9 do 15 hodin. TOTEM nabízí seniorům také možnost vyslat dobrovolníka přímo do jejich bydliště, kde spolu vyplní registraci. Registrovat se mohou senioři i na dalších připravených kontaktních místech, která ve spolupráci zřizují jednotlivé městské obvody. TOTEM se při registraci seniorů na očkování covid-19 potýká především s technickými problémy. „Bohužel od počátku spuštění systému provází registrace různé změny a značné technické problémy. Nejprve se změnil kompletně systém registrace spojený s PIN2, ve středu jsme se zase potýkali s tím, že začaly chodit málo srozumitelné SMS zprávy se zrušením termínu jiných, než které jsme registrovali,“ konstatovala Vlasta Faiferlíková.

Ředitelku organizace TOTEM Vlastu Faiferlíkovou a její kolegy především těší velmi pozitivní kladná zpětná vazba od seniorů, kterým pomůžou, a jejich rodinných příslušníků. Ale o tom, jak skvěle plzeňská linka TOTEMu funguje, vědí již i na pražské lince 1221 ministerstva zdravotnictví a občany z Plzeňského kraje na ni přímo odkazují.