Šestadvacet záznamů v trestním rejstříku mu zřejmě nestačilo, opět je ve vězení

HRADECKO – Policisté byli přivoláni do obchodního centra, kde měl muž krást v drogerii. Hlídka dle popisu zadržela podezřelého venku na ulici, ten se ke krádeži přiznal a vše odcizené zboží jim vydal, tím to však neskončilo.

Jak potvrdila Policie ČR, k události došlo uplynulou neděli v poledne v Hradci Králové. Vyšetřovatelům byly poskytnuty z prodejny kamerové záznamy. Z těch policisté zjistili, že muž navštívil obchod ten samý den o dvě hodiny dříve a také v pátek večer. „V jeho kapsách skončily krémy, deodoranty, parfémy, kondomy, zubní pasty, holicí strojky apod. Vše v celkové hodnotě za více než 6 tisíc korun,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyšetřování ukázalo, že třiačtyřicetiletý muž svůj první lup prodal a nakoupil si za získané peníze alkohol. Pak se značně opil a skončil na záchytce. Po opuštění záchytné stanice mu došlo, že by rád cestoval domů, ale opět nastal problém, neměl peníze na jízdenku. Rozhodl se vydat na další lup, ukradené věci opět prodal, ale to mu moc peněz na jízdenku nedalo, tak šel nakupovat za pět prstů znovu.

„Policisté z evidencí zjistili, že nyní již obviněný muž má v rejstříku trestů 21 záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti a dalších 5 záznamů odsouzení za obdobná jednání ve Velké Británii,“ dodává tisková mluvčí. Od roku 2000 kdy byl poprvé odsouzen k trestu odnětí svobody, odseděl ve vězení přes 200 měsíců a také měl odpracoval 700 hodin veřejně prospěšných prací.

Jelikož bylo pravděpodobné, že byl mohl muž uprchnout, nebo svou nezákonnou činnost opakovat, tak byl umístěn do vazby. Za jeho krádeže, kterých se dopustil v době nouzového stavu mu nyní hrozí až osm let vězení.