Třídění bude teď mnohem jednodušší

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – S odvozem olejů do sběrných dvorů nebo hledáním jiného příslušného místa je teď konec. Oleje budou sváženy přímo od domů občanů spolu s papírem nebo plastem. Nepůjde ale o všechny jejich druhy.

V královéhradecké metropoli bylo doposud okolo padesáti stanovišť sloužících ke třídění olejů. Občané je mohli vozit také do sběrného dvora. To se má ale od 1. února změnit. Třídění olejů má být teď mnohem jednodušší. Jejich svoz bude zahájen přímo od rodinných domů a bude se týkat všech obyvatel města. Ti musí umístit jedlé oleje do vhodných nádob, nejlépe do plastových lahví. Oleje ve skle nebudou odváženy. Stejně tak nebude možné svážet motorové nebo průmyslové oleje. „Rozhodli jsme se občanům opět usnadnit třídění a zavést novou formu svozu jedlých olejů. Za více než rok provozu si občané na tento typ třídění zvykli a produkce využitelného odpadu se postupně zvyšuje,“ dodává ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.