V Kopřivnici se bude měnit systém parkování

Ilustrační foto: T. Branda.

KOPŘIVNICE – Město plánuje nový systém parkování, který by měl  zlepšit parkování v centru. V současnosti se parkování řeší systémem karet.

Před přibližně sedmi lety město zavedlo takzvané rezidentí karty, Kpt. Nálepky, Sokolovské, Dukelské a na části parkoviště u Alberta.

„V tuto chvíli platí režim rezidentního a abonentního parkování pouze ve vymezených denních časech, a tak si lidé z dotčených ulic stěžují, že ve večerních hodinách stejně nemohou u svých domů zaparkovat. Proto chceme zavést celodenní režim, který majitelům karet zvýší šanci zaparkovat na určených místech po čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Jednat se bude i o drobných změnách v systému vydávání karet, aby je mohli získat skutečně jen oprávnění držitelé,“ dodává Jiří Štěpán z odboru rozvoje města.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Novinky se budou týkat především douhodobého blokování parkovacích míst, pravděpodobně budou užity standarní parkovací automaty.

„V této části chceme zejména zabránit delšímu blokování parkovacích míst, a proto zde zvažujeme umístění parkovacích automatů. Nějaká doba, například první půlhodina, by byla zdarma, abychom neomezovali nakupující, ale kdo by chtěl v centru parkovat déle, musel by zaplatit. Jde o zcela běžnou praxi, která zabraňuje dlouhodobému odstavování vozidel. Pro návštěvníky města jsme navíc vybudovali nové velké parkoviště u vznikajícího muzea nákladních automobilů, které bude neplacené. S hotelem budeme samozřejmě jednat o možnosti pronájmu míst pro jeho klienty, parkování taxíků bude možné po zakoupení parkovací karty,“ doplnil Jiří Štěpán z města.

Nový parkovací systém je doporučován rozlišnými analýzami, radnice chce spustit nový systém parkování okolo prvního června.