V ruce měl pistoli a chtěl peníze. Policisté rozjeli bleskovou akci

Ilustrační foto: K. Bílková.

JIHLAVA – Úspěšnou policejní akcí skončilo loupežné přepadení na Jihlavsku. Pachatel nyní čelí obvinění z loupeže a vzhledem k jeho předchozím deliktům mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Velkou smůlu měl šestatřicetiletý recidivista z Kutnohorska, když se ve čtvrtek 28. ledna rozhodl přepadnout provozovnu v Brtnici. Vyzbrojen maketou pistole se po desáté hodině dopoledne vydal na lup a zpočátku mu vše vycházelo. „Pachatel tam pod pohrůžkou zbraně, kterou držel v ruce, požadoval po zaměstnankyni vydání finanční hotovosti a dvou krabiček léků. Když získal, co chtěl, z místa utekl,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Ženu lupič naštěstí nijak nezranil.

Policistům se podařilo se zjistit, že muž nastoupil krátce po činu do taxíku, a tak rozjeli rozsáhlé pátrání. Policejní akce netrvala dlouho, ještě před polednem byla korunována úspěchem. Policistům se lupiče podařilo dopadnout právě ve chvíli, když v Třešti vystupoval z taxíku. Skončil tak okamžitě s pouty na rukou a zbytek dne strávil v policejní cele.

Jak policisté zjistili, plastovou atrapu pistole lupič hned po přepadení zahodil. Dále si v databázi ověřili, že muž má za sebou pestrou trestní minulost. Naposledy byl odsouzen za krádež a brány vězení opustil v loňském roce. Povedenému lupiči nyní opět hrozí vězení, a to v rozsahu od dvou do deseti let. Mimo jiné mu určitě bude zohledněno, že loupil v období nouzového stavu. Případ kriminalisté dále vyšetřují.