V Želeticích na Hodonínsku hořela střecha rodinného domu

zdroj: HZS JMK

HODONÍN – Ve čtvrtek odpoledne zasahovaly jednotky hasičů u požáru střechy rodinného v Želeticích na Hodonínsku. Odhadovaná škoda je 2,5 milionů korun. Při požáru se nikdo nezranil.

Operační středisko hasičů vyslalo jednotky krátce po půl třetí odpoledne k nahlášenému požáru střechy v Želeticích. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu zavolal energetiky k vypnutí elektrické energie v místě zásahu. Hasiči proti plamenům nasadili několik vodních proudů, aby zabránili rozšíření požáru. Přibližně po hodině bylo zřejmé, že se plameny dál již nešíří. Hasiči zasahující v dýchací technice museli rozebrat část střešní konstrukce a evakuovali z domu také některé vybavení domácnosti. Vzhledem k poškození střechy domu na místo povolali další dobrovolné hasiče k jejímu provizornímu zakrytí plachtou. Obyvatelé domu si zajistili náhradní ubytování. „Požár byl zcela zlikvidován v 16,22 hodin a událost se obešla bez zranění. Na místo bylo vysláno celkem 12 hasičských jednotek a na zásahu se podílelo 54 hasičů. Škodu odhaduje vyšetřovatel předběžně na 2,5 milionů korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek za jeden milion korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.