Video: Během nouzového stavu se zvýšil počet krádeží

ilustrační foto

HRADECKO – Policisté nabádají občany, aby byli obezřetní před zloději a dávali si vždy na své věci pozor. V těchto dnech se pochopitelně lidé soustřeďují na jiné záležitosti a problémy, právě toho využívají mazaní chmatáci.

Dva příklady za všechno. Odpoledne 28. prosince dosud neznámý lapka v Hradci Králové využil krátké nepozornosti ženy, která stála na chodníku a ukradl jí z kabelky peněženku. Ta obsahovala platební kartu, občanský průkaz a městskou kartu na MHD. Způsobil tak škodu přesahující 900 korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K podobné situaci došlo minulý čtvrtek odpoledne opět v Hradci Králové. V areálu jedné z firem odcizil neznámý nenechavec ze zadní sedačky neuzamčeného osobního auta koženou tašku s notebookem a penězi. Udělal tak újmu za 80 000 tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že je na území ČR vyhlášen nouzový stav, hrozí oběma pachatelům v případě dopadení a prokázání viny za přečin krádeže trest odnětí svobody na 2 léta až 8 let,“ říká policejní tiskový mluvčí Jaroslav Matoušek.

Policie radí a doporučuje:

– v prostředcích MHD, na ulicích a v místech většího výskytu lidí věnujte zvýšenou pozornost svým taškám, kabelkám a zavazadlům,

– nenoste u sebe velkou finanční hotovost,

– peněženku a doklady noste pokud možno odděleně,

– pokud u sebe nosíte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty,

– nenoste doklady a peníze v bočních kapsách batohů, tašek ani ošacení,

– mobilní telefon ukládejte v upevněném pouzdře na místo o němž máte největší přehled nebo do vnitřních kapes oděvů,

– v obchodě neukládejte tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků,

– nemějte své věci uloženy např. v košíku jízdního kola, kde jsou mimo Vaší kontrolu,

– nenechávejte viditelně své věci v osobním vozidle,

– osobní vozidlo při jeho opuštění vždy uzamykejte, opravdu to není trezor