VIDEO: Po požáru bytového domu v Moravském Berouně našli hasiči na půdě ohořelé lidské tělo

MORAVSKÝ BEROUN – Osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů zasahovalo včera v Moravském Berouně u rozsáhlého požáru bytového domu. Budova má po požáru zcela poškozenou střechu a většina stropů v bytech pod střechou se propadla. Po požáru našli hasiči v troskách půdního prostoru ohořelé ostatky lidského těla.

Rozsáhlý požár včera zachvátil bytový dům v Moravském Berouně. Na místě zasahovalo osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Na místo dorazili také šternberští policisté. Před příjezdem prvních jednotek se obyvatelé domu sami evakuovali a nacházeli se před hořícím domem. „Policistům uvedli, že na půdě domu občas přespává místní bezdomovec. Potvrdit přítomnost muže v hořícím domě však nedokázali,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Hasiči v dýchací technice pomocí několika hasebních proudů požár uhasili a rozebrali shořelé konstrukce. Využili přitom rovněž výškovou techniku. Zásah pokračoval až do brzkých ranních hodin. V průběhu dohašovacích prací v troskách půdního prostoru nalezli hasiči ohořelé ostatky lidského těla. S největší pravděpodobností se jedná o zmíněného bezdomovce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Budova má po požáru zcela poškozenou střechu a většina stropů v bytech pod střechou se propadla. Sedmnáct obyvatel shořelého domu našlo dočasný azyl u příbuzných a v poskytnutém městském bytě. Dnes na místo dorazí specialisté z řad hasičů a policistů k rozsáhlejšímu došetřování příčin vzniku požáru. Podle policistů půjde způsobená škoda do milionů korun. „U požáru zasahovaly jednotky HZS Olomouckého kraje ze stanice Šternberk a Olomouc a z HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál. Spolupracovaly s jednotkami SDH též z obou krajů, a to z Moravského Berouna, Jívové, Domašova nad Bystřicí, Dvorců a z Budišova nad Budišovkou,“ upřesnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák