Aktualizace: Řidič s vozidlem Volkswagen skončil pod náklaďákem, navíc řídil bez papírů

foto: Policie ČR

HRADECKO – K nehodě osobního auta a nákladního vozidla došlo ve středu hodinu po poledni, na silnici číslo 33 v katastru obce Lochenice. Nyní policisté sdělili k havárii další informace.

O nehodě jsme vás informovali ve čtvrtek v článku: Volkswagen narazil zezadu do náklaďáku a částečně skončil pod ním. Policisté zjistili, že nákladní auto DAF zastavilo v daném úseku z důvodu velké kolony. Osmadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Passat do něj zezadu narazil, a skončil částečně pod ním. Tím způsobil škodu na svém autě zhruba za 110 tisíc a na náklaďáku za 60 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič osobního vozidla nepředložil řidičský průkaz, policisté zjistili, že mu byl v říjnu loňského roku uložen půlroční zákaz řízení všech motorových vozidel, v jehož platnosti byl na začátku ledna v Dolanech na Náchodsku přichycen při řízení,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová. Oba šoféři podstoupili dechovou zkouškou, která skončila negativním výsledkem.

Jelikož muž neměl za volantem co dělat a dopustil se maření výkonu úředního rozhodnutí, tak policisté předali návrh na jeho potrestání Okresnímu soudu v Náchodě. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody na tři roky.